Beşiktaş eledi, Tromsö sevindi!

BJK04  Beşiktaş eledi, Tromsö sevindi! BJK042

CAS’ın Beşiktaş’a verilen 1 yıllık men cezasını onaması nedeniyle Siyah-beyzlı takım da bu sezon Avrupa’da yok. Avrupa Ligi gruplarına Beşiktaş’ın yerine Norveç takımı Tromsö katılacak.

Uluslar arası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) Beşiktaş’ın UEFA’nın kendisini 2013/2014 sezonunda Avrupa kupalarından men etme kararına karşı yaptığı itirazı reddetti. CAS, 28 Ağustos’ta da Fenerbahçe’nin cezasını onayarak Avrupa’dan 2 men edildiğini duyurmuştu.

Merkezi İsviçre’nin Lozan şehrinde bulunan CAS kurulu, durumun aciliyetine binaen kararı yasal dayanaklarını belirtmeden açıkladığını belirtirken, kararın yasal dayanağının da en kısa sürede açıklanacağını duyurdu.

CAS’ın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Beşiktaş’ın UEFA süreci, CAS’a yapılan müracaat ve alınan karar belirtilirken şu ifadelere yer verildi:

“UEFA Beşiktaş’ı devam etmekte olan Avrupa Ligi’nden şike nedeniyle men etti. Türk kulübü kararı CAS’ta temyiz etti. Taraflarca yapılan anlaşma gereğince CAS hızlandırılmış duruşma için bir takvim oluşturdu ve UEFA kararının ertelenmesine hükmederek, Beşiktaş’ın devam etmekte olan Avrupa Ligi’ne katılımına izin verdi. İki taraf da 20 Ağustos 2013’te gerçekleştirilen duruşmada dinlendi.

Sürecin tamamlanmasının ardından, CAS tarafından onaylanan UEFA Disiplin Kurulu kararına göre, Beşiktaş 2013/2014 sezonunda UEFA Avrupa Ligi’nden men edildi.”

 

Kategori: Avrupa LigiHaberlerTürkiye

Etiketler:

RSSYorumlar (0)

Trackback URL

Yorum Yaz

You must be logged in to post a comment.